Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Regulamin i Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie ASTON Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie ul. Kajki 3/1, 10-546 Olsztyn.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Dni adaptacyjne

Pierwsze dni w żłobku.

Pierwsze dni pobytu dziecka w żłobku dla każdego dziecka i rodzica są bardzo trudne. Nie należy oczekiwać od swojej pociechy, że szybko przyzwyczai się do nowych osób, nowego otoczenia i pierwszej, długiej rozłąki z rodzicami. Rodzice, aby zminimalizować stres wywołany nową sytuacją powinni z dużym wyprzedzeniem rozmawiać z dzieckiem o nadchodzących zmianach z dużą dozą optymizmu. Niezwykle ważne jest, aby początki dziecka w żłobku nastąpiły dużo wcześniej niż powrót mamy do pracy.

Jak przebiega okres adaptacji w naszych żłobkach?

Dni adaptacyjne zwykle trwają trzy dni . Możecie Państwo spędzić w placówce godzinę albo dwie każdego dnia. Mama  podczas wizyt nie musi cały czas bawić się z dzieckiem i trzymać je za rękę, ale powinna być w pobliżu dziecka, obserwować je, umożliwiając w ten sposób samodzielne zapoznanie się z otoczeniem, bez lęku. Ważne jest, aby  stopniowo wydłużać czas pobytu dziecka w placówce.

W całym  procesie adaptacji powinniśmy pozwolić dziecku zabrać ze sobą ulubioną przytulankę, która będzie na pewno wielkim pocieszeniem w przypływie tęsknoty, ułatwi dziecku zasypianie.